Trycoo WI-6 Mini PC, Intel 12th N100(up to 3.4GHz) Mini Desktop Computer,8GB RAM 256GB SSD







| Brand | Trycoo |
| Product Model | WI-6 |
| Hardware Platform | Linux, Mac |
| Operating System | Linux, Windows 11 Pro, UBUNTU |
| Item Weight | 1.74 pounds |
| Product Dimensions | 4.72 x 4.72 x 1.57 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Number of Processors | 10 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Flash Memory Size | 512 GB |
| Hard Drive Interface | PCIE x 2 |
| Hard Drive Rotational Speed | 7200 |
| Power Source | DC |
| Standing screen display size | 100 Inches |
| Screen Resolution | 4096 x 2160 |
| Processor | 3.4 GHz core_i5 |
| RAM | 8 GB DDR5 |
| Memory Speed | 3.4 GHz |
| Hard Drive | 256 GB HDD |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA |
| Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Ram Size | 16 GB(UP To 32G) |
| Wireless Type | 5.8 GHz Radio Frequency, Bluetooth, 802.11a/b/g/n, 802.11a/g/n/ac |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Product Size | 124*112*35MM |