Trycoo HI-3 Mini Desktop Computers, 16GB RAM 512GB M.2 SSD Mini PC







| Brand | Trycoo |
| Product Model | HI-3 |
| Hardware Platform | PC, Linux, Mac |
| Operating System | Ubuntu, Win 10 Pro, Linux, Windows 11 Pro |
| Item Weight | 4.66 pounds |
| Product Dimensions | 7.24 x 7.09 x 1.54 inches |
| Color | Grey |
| Processor Brand | Intel |
| Number of Processors | 8 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Flash Memory Size | 16 GB |
| Hard Drive Interface | PCIE x 8 |
| Hard Drive Rotational Speed | 7200 |
| Optical Drive Type | BD-R |
| Standing screen display size | 100 Inches |
| Screen Resolution | 4096 x 2160 |
| Max Screen Resolution | 4096x2160 Pixels |
| Processor | 4.4 GHz apple_ci5 |
| RAM | DDR5 |
| Memory Speed | 4.4 GHz |
| Hard Drive | 512 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon HD 2600 PRO |
| Chipset Brand | NVIDIA |
| Card Description | Dedicated |
| Graphics Card Ram Size | 16 |
| Wireless Type | 802.11a/b/g/n/ac, 5 GHz Radio Frequency, 802.11g 108 Mbps |
| Number of USB 2.0 Ports | 6 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |